Моё меню Общее меню Пользователи Правила форума Все прочитано
Вернуться   uForum.uz > ТЕМАТИЧЕСКИЕ ФОРУМЫ > Образование > Библиотеки
Знаете ли Вы, что ...
...нарушения правил форума наказываются. Старайтесь их не нарушать.
<< Предыдущий совет - Случайный совет - Следующий совет >>

Библиотеки ... в том числе электронные


Ответить

 
Опции темы Опции просмотра
Старый 11.03.2008 09:50   #1  
Аватар для olimbek
Оффлайн
Тошкент Давлат юридик институти
Булим бошлиги
Сообщений: 196
+ 27  80/56
– 0  1/1

UzbekistanОтправить сообщение для olimbek с помощью ICQ
Электрон дарсликлар! Улар бизга нима беради?

Сир эмаски, бугунги кунда ахборот технологиялари барча соҳага кириб боргани каби, таълим соҳасида хам кенг қўлланилмоқда. Бугунги кунда дарсликларнинг янги авлоди - электрон дарсликларни яратиш ва таълим жараёнида қўллаш амалиётга татбиқ қилинмоқда. Электрон дарсликларнинг одатий нашрлардан бир қанча афзалликларга эга. Биринчидан маълумотларни янгилаш ва тарқатиш жуда қулай. Иккинчидан катта ҳажмдаги маълумотларлар орасидан керакли маълумотларни излаш жуда қисқа вақт оралиғида амалга оширилади. Электрон дарсликлар масофа билмайди. Дунёнинг исталган чеккасидан туриб маълумотлар билан танишиш мумкин. Бугунки кунда электрон дарслик яратиш ва татбиқ этишда уларнинг бир неча турлари амалиётда учрамоқда. Уларнинг энг кўп тарқалган тури бу веб саҳифа кўришидир.

Последний раз редактировалось olimbek; 24.03.2008 в 13:52.
Ответить 
"+" от:
Старый 23.10.2008 01:36   #2  
Аватар для Fahrulla
Оффлайн
РНЦЭМП
нейрохирург
Сообщений: 80
+ 25  41/23
– 0  2/2

UzbekistanМой мир
жуда арзон ва тез билим олиш йули
Ответить 
Старый 29.10.2008 09:51   #3  
Real ID Group
Аватар для Yulduz Alieva
Оффлайн
ЦРК ЭЦП ЦНТМИ
AKA:Alieva Yulduz
Сообщений: 143
+ 44  61/44
– 0  0/0

UzbekistanОтправить сообщение для Yulduz Alieva с помощью Skype™Мой мир
Цитата:
Сообщение от olimbek Посмотреть сообщение
Электрон дарсликлар! Улар бизга нима беради?
Аввалом бор, кидирув борасида вактни тежашга ва уйдан еки иш жойингиздан узоклашмаган холда, керакли булган китоб ва матни топа олишингиз ва узлаштиришингизда кулай имкониятлар яратиб беради.
Ответить 
Старый 28.01.2014 20:03   #4  
Pre Open ID Group
Аватар для Улугбек Абидов
Оффлайн
Школа №57
Преподаватель
AKA:ecoboy
Сообщений: 195
+ 35  85/69
– 7  5/5

UzbekistanОтправить сообщение для Улугбек Абидов с помощью ICQМой мир
olimbek ака, сиз айнан дарслик http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%...BD%D0%B8%D0%BA ни назарда тутяпсизми ёки электрон кулланманими? Адашмасам, хозирда электрон кулланмаларни универсал атама булган "электрон дарслик" билан алмаштириб куйишяпти. Агар айнан дарслик хакида гапирган булсангиз, электрон дарслик мактаб/лицей/колледж укувчисига реал фойда бериши менимча даргумон. Бу ёшдаги болага когозли китобдан ташкари ёнида турган укитувчи ва узини узи укита олиш кобилияти керак.
Ответить 
"+" от:
Старый 29.01.2014 06:08   #5  
Аватар для xurshid12
Оффлайн
12-maktab
O'qituvchi
Сообщений: 7
+ 0  4/2
– 0  0/0

Uzbekistan
Elektron darsliklar to'liq talabga javob bersa, o'quvchilar uchun foydali, faqat hamma fan uchun emas. Masalan matematika darsi uchun Elektron darslik deyarli ishlatish qiyin, o'quvchiga tushinarli bo'lishi uchun bor va doskadan qulayi yo'q. Informatika, geografiya,tarix,biologiya uchun foydalansa bo'ladi.
Ответить 
2 "+" от:
Старый 20.09.2014 10:16   #6  
Аватар для reg-stoni
Оффлайн
Сообщений: 1,049
+ 177  298/186
– 43  29/20

Uzbekistan
В россии почти все учебники идут с дисками с интерактивными играми и задачами. Прогуглите например моро математика электронное приложение. В тасиксе тоже есть. Можно тупо скопировать (для тех кто в наглухо в танке можете перевести текст на мест.языки).
Ответить 
"+" от:
Старый 20.09.2014 22:27   #7  
Аватар для Tadano
Оффлайн
Университет
Зав кафедрой
Сообщений: 1,602
+ 5,833  524/295
– 339  51/40

Uzbekistan
Ну и к тому же технической возможности у нас нет вести все предметы с применением компьютеров. Обычно 1 кабинет на школу, да и там не все компьютеры работают.
Ответить 
Реклама и уведомления
Старый 21.09.2014 15:25   #8  
Аватар для dumidbek
Оффлайн
РайОНО
Учитель Английского языка
Сообщений: 55
+ 4  6/4
– 0  0/0

UzbekistanОтправить сообщение для dumidbek с помощью ICQОтправить сообщение для dumidbek с помощью YahooFacebook
Hammer HELP!!!

Доброго времени суток дорогие. Помогите пожалуйста с проблемой. У меня электронный (мультимедийный) учебник для 6 класса (Fly High 6). Раньше когда у меня стояла Win XP система работала отлично, а сейчас у меня Win 7. Уже запарился с этой прогой, пробовал открыть в режиме совместимости с WinXP[IMG][/IMG]
не получилось. Помогите ПЛЗ решить эту проблемку.
__________________
Future school goes digital!!!

Последний раз редактировалось dumidbek; 21.09.2014 в 15:29.
Ответить 
Старый 21.09.2014 20:19   #9  
Pre Open ID Group
Аватар для Улугбек Абидов
Оффлайн
Школа №57
Преподаватель
AKA:ecoboy
Сообщений: 195
+ 35  85/69
– 7  5/5

UzbekistanОтправить сообщение для Улугбек Абидов с помощью ICQМой мир
Цитата:
Сообщение от dumidbek Посмотреть сообщение
Доброго времени суток дорогие. Помогите пожалуйста с проблемой. У меня электронный (мультимедийный) учебник для 6 класса (Fly High 6). Раньше когда у меня стояла Win XP система работала отлично, а сейчас у меня Win 7. Уже запарился с этой прогой, пробовал открыть в режиме совместимости с WinXP[IMG][/IMG]
не получилось. Помогите ПЛЗ решить эту проблемку.
Во-первых, это оффтоп.
Во-вторых, судя по сообщению, там ошибка возникает из-за несоответствия требования программы к записи в реестре.
А семерка ваша, небось, 64 битная?
Ответить 
Ответить
Опции темы
Опции просмотра




Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
Advertisement System V2.5 By Branden
OOO «Единый интегратор UZINFOCOM»


Новые 24 часа Кто на форуме Новички Поиск Кабинет Все прочитано Вверх